Науково-дослідний інститут сталого розвитку та природокористування був заснований у січні 2009 року у м. Сімферополі
Уставні задачі:
-
забезпечення комплексного розвитку еколого-економічних та природоохоронних досліджень, проведення фундаментальних і прикладних досліджень з питань екологічної безпеки та сталого розвитку, раціонального природокористування, сталого розвитку держави та окремих регіонів;
-
прогнозування розвитку науково-технічного прогресу та його впливу на довкілля, визначення пріоритетних напрямків розвитку екологічної науки для забезпечення сталого розвитку України та ін..
Діяльність Інституту була започаткована з 2009 року. Протягом 2009 року була організована та проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Сталий розвиток та екологічна безпека суспільства в економічних трансформаціях» (16-17 квітня, м.Бахчісарай, АРК), на якій були присутні 49 докторів та кандидатів наук з провідних наукових та освітніх закладів України, вийшли друком матеріали конференції.
У вересні 2010 року було проведено Другу Всеукраїнську конференцію «Сталий розвиток та екологічна безпека суспільства в економічних трансформаціях». Інститутом у співпраці з Радою по вивченню продуктивних сил України НАНУ було підготовлено та поширене серед широкого кола фахівців видання «Економічні механізми Кіотського протоколу» (автори Жарова Л.В., Ільїна М.В.).
Підготовлено до друку у першому кварталі 2010 року колективні монографії «Соціально-економічний аналіз надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження» (6 д.а.), «Екологічне підприємництво та екологізація підприємництва» (10 д.а.) та «Сталий розвиток та екологічна безпека суспільства в економічних трансформаціях» (20 д.а.).
У 2009 році фахівцями Інституту були надані консультації з вдосконалення природоохоронної діяльності провідним промисловим компаніям Півдня України, зокрема НК «Альянс», ТОВ «ТЭС» та ін.., а також різноманітним державним закладам та установам. У складі Інституту працюють провідні спеціалісти з питань екологічної безпеки та природокористування АРК. Інститут прийняв участь у співпраці з МНС з питань підготовки щорічної «Національної доповіді про стан техногенної та природної безпеки в Україні» та надав інформацію щодо результатів наукових досліджень з попередження та оцінці наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження.